Jak wysłać paczkę za granicę?

Ludzie co dzień wysyłają paczki lub zamawiają przedmioty na tych zagranicznych serwisach aukcyjnych i w każdym z tych przypadków wysłanie paczki za granicę jest opcją obowiązkową. Przesyłki tego typu realizują firmy kurierskie takie jak UPS lub DPD, ale robi to także poczta dowolnego kraju i co najważniejsze są one tymi tańszymi od przesyłek krajowych. Kluczowe znaczenie ma też i to, że koszt wysłania takiej paczki zależy od jej gabarytów i masy własnej, ale obecnie można wysłać dosłownie wszystko i niemal w kazdym dniu, bo dla firm zajmujących się transportem paczek każda z nich to zarobek.

Transport lotniczy

Prawda tkwi też i w tym, że jakaś część paczek wysyłanych za granicę trafia na pokłady samolotów towarowych. Samoloty te są rzecz jasna własnością firm takich jak UPS, ale ten rodzaj transportu nie oznacza tego, że musi być zaskakująco drogo, bo w przypadku statków powietrznych liczy się rzecz jasna to, by typowy samolot spalił jak najmniej paliwa w przeliczeniu na sto kilometrów lotu z każdą toną ładunku. Przelicznik ten może i wychodzi drożej od transportu paczek powiązanego z pociągami towarowymi i ze sporymi autami dostawczymi, ale jesli chodzi o czas dostawy to samoloty bez wątpienia wygrywają, bo dzięki nim to, co wysłano wczoraj dziś jest już niemal w miejscu docelowym lub faktycznie tam jest. Szybkość tej realizacji jest ważną i to nawet bardzo, bo to dzięki niej można przetransportować więcej paczek w skali miesiąca, a to pozwala osiągnąć wyższe zyski. Może i klienci będą nadal narzekać na koszt paczki wysłanej samolotem, ale to jest wada z którą to trzeba się pogodzić. Kluczowe znaczenie ma też i to, że ten typ transportu jest zależnym od pogody, ale zazwyczaj wywołuje ona niezbyt duże opóźnienia sięgające jakichś kilku godzin.

Zalety transportu kolejowego

Paczki wysyłane za granicę zazwyczaj transportuje się za pomoca sporych pociągów towarowych i dopiero na ostatnim etapie swojej trasy paczki te znajdują się w samochodach dostawczych. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że pociągi jadą właśnie wtedy gdy spore auta dostawcze stoją w korkach. Może i problem tkwi w tym, że lokomotowy ciągnące wagony także ulegają awariom, ale poruszają się niezaleznie od transportu powiązanego z drogami publicznymi. Zaleta składów towarowych tkwi też i w tym, że na raz biorą one tysiące ton ładunku, czyli więcej od samolotów i aut dostawczych. Niezawodność transportu tego typu też jest istotną, bo ruch kolejowy jest tym zsynchronizowanym i co równie ważne w przypadku aut dostawczych trudno jest osiągnąć ten pozio punktualności, bo nigdy nie wiadomo gdzie pojawi się korek. Kluczowe znaczenie ma też i to, że koszty tego trasportu zaliczanego do działających niezwykle sprawnie nie są tymi wybitnie sporymi, czyli każda paczka znajdzie się w miejscu przeznaczenia dokładnie o czasie, a wielu ludzi zadwolonych jest z tego, że ten typ dostarczania paczek za granicę się sprawdza i dodatkowo jest tani.

Kwestie związane z trafianiem paczek

Dziś paczki, które to muszą trafić za granicę sa rzecz jasna odpowiednio znakowane, czyli dostają nalepkę z kodem kreskowym i na dokładkę trafiają do elektronicznego systemu. Dlatego można bardzo dobrze śledzić takowe i nawet dokładnie przewidzieć czas, w którym to dana paczka będzie już na miejscu. System ten nie jest idealny, bo trafiają się awarie lokomotyw i aut dostawczych, ale nawet wtedy jakoś można temu zaradzić, bo to jedynie powód opóźnienia, a nie braku dostawy.

Znaczenie kosztów

Wysyłanie paczki za granicę zawsze będzie droższe od wysyłek krajowych i to niezależnie od opcji. Z roku na rok będzie też i drożej ze względu na to, że koszty paliw i energii elektrycznej rosną, a to musi przekładać się na koszty transportu. Kluczowe znaczenie ma też i to, że ludzie wtedy gdy koszty rosną starają się wysyłać o wiele mądrzej. Istotnym jest też i to, że to wysyłanie paczek za granicę firmy kurierskie czynią opcją znacznie lepszą z roku na rok, czyli optymalizują procedury, po to by wszystko działo się i sprawniej i szybciej, a optymalizację tę ułatwia nowoczesna elektronika.

sprawdź koniecznie śledzenie paczek

Facebook
Twitter
LinkedIn

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Latest Post

Join Academy

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor